Nechali jsme rodiče napsat, proč jejich syn chodí do našeho oddílu. To proto, že jsou to právě rodiče, kteří nám svěřují týden co týden své děti a věří nám, což pro nás opravdu hodně znamená.

A co že nám rodiče řekli?

Černý šíp máme moc rádi nejen my, ale hlavně naše děti. Kluci se dětem
věnují a připravují je na všemožné nástrahy života – jak přežití v přírodě,
tak v dnešním moderním světě. Některé výzvy bývají drsné, ale takový je i
sám život že. Výpravy a tábor se staly velmi očekávanou součástí života
našich dětí. A pro letní tábor dokáží najít neuvěřitelně krásná místa 🙂

→ Andrea a Pavel G., rodiče Prokopa

 

Kluci začali chodit do Černého šípu na začátku druhé třídy,
a myslím, že to bylo ve správný čas. Chodí do školy u Národní třídy,
a tak jsem hledali oddíl, který by byl odtud dosažitelný.

Černý šíp ležel nejblíž, naproti za mostem. Hlavní ale bylo, že jsem se mohla předtím, než jsme se tam vypravili, zeptat se rodičů jiných dětí, jak se jejich dětem v oddíle líbí, protože se s nimi potkáváme ve škole. Když sodnáž dopadla dobře, zkusili jsme to, vyzbrojeni navíc od zkušenějších rodičů informací, že začátky nejsou vždy lehké, dětem se většinou ve skautu nelíbí všechno, protože to není jenom zábava.

U nás to tak taky proběhlo, kluci nebyli ze všeho zpočátku nadšení. Asi po půl roce se to začalo lámat. Klukům se sice stále na schůzky moc nechtělo, ale cestou domů se zápalem vyprávěli, co všechno dělali, jaké hry hráli… najednou prožívali jednak partu, jednak dobrodružství. Myslím, že k tomu přispěly i výpravy, na kterých se dějí zajímavé věci.
Od začátku jsem měla pocit, že vedoucí (3 mládenci 18-20 let), kteří v tomto oddíle vyrostli, to dělají s chutí a rádi. Navíc je oddílu stále nablízku člověk, který ho založil, a to považuji taky za výborné.

Oceňuji, že s vedoucími dobře komunikuje. Vždycky je přesně řečeno, co se kdy bude dít, co bude potřeba s sebou. Četnost výprav je přiměřená – za 3-4 týdny, a to u vlčat výpravy jednodenní (překvapilo mě, jaké rozdíly mezi jednotlivými oddíly v tomto panují). Mám dobrý pocit i z toho, že ačkoli vedoucí s kluky dovedou řádit, nepřekračují přitom meze nebezpečného. Pro mě osobně je velký bonus i to, že jde o křesťansky orientovaný oddíl.
Nejvíc mě ale asi dostaly letní tábory, kam jsme se mohli přijet podívat na návštěvní den. To je pro mě nezapomenutelný zážitek. Značně primitivní podmínky – a naprosto spokojení kluci, se zářícíma očima, co všechno dokázali, pyšnící se několika nasbíranými „důkazy“, vlastnoručně postaveným stanem a spoustou zážitků, které by jinde asi nezískali.

Shrnuto, asi nejvíc oceňuji:

  • Možnost zažít prostředí typické klukovské party
  • Fajn vedoucí a dobrou komunikaci s nimi
  • Transparentnost a dostatečnou informovanost rodičů
  • Přiměřenou četnost výprav a jejich náplň
  • Vedení k hodnotám – samostatnosti, odpovědnosti, pomoci, spolupráci
  • Křesťanskou orientaci oddílu
  • Vyvrcholení celého roku dobře připraveným táborem

→ Štěpánka T., máma Ondry a Vojty

cepicka

V oddíle Černý šíp jsme pro našeho syna našli přesně to, co jsme
hledali. Čas plný dobrodružství ve skvělé partě kamarádů pod vedením
zkušených skautských vedoucích. Právě pod jejich vedením mohl náš syn
prožít spousty dobrodružství nejen na schůzkách, ale hlavně na
pravidelných výpravách. Vždy s dopředu připraveným programem do detailu
propracovaným.

Velmi jako rodiče také oceňujeme vstřícnost a
profesionalitu vedení oddílu. Pravidelné informace e-mailem nebo na
webových stránkách oddílu o plánovaných akcích a dění v oddíle a
jednotlivé zprávy z výprav doplněné vždy o krásné fotografie také velmi
vítáme.

Náš syn se vrací z výprav s oddílem Černý šíp pravidelně
s rozzářenýma očima, plný dojmů, opravdu spokojený.
→ Lucie M., máma Lukáše

 

Matyáš chodí do oddílu od první třídy, naučil se myslím spousty věcí a díky výpravám a táborům dokáže přežít určitě kdekoliv….umí si se vším poradit:))
→ Jana G., máma Matese